FK Benešov

Oficiální stránky fotbalového klubu
FK Benešov
www.fkbenesov.cz

* FOTBALOVÉ SRDCE BENEŠOVA * 

Příští zápas

FK Benešov vs TJ Jiskra Ústí nad..

Datum a čas konání: 9.3.2024 10:15

FK Benešov mění trenéra A týmu

FK Benešov mění trenéra A týmu

U divizního A týmu FK Benešov dnešním dnem končí jako hlavní trenér Vasil Boev a nově ho povede Petr Mikolanda.

Představení Petra Mikolandy

Petr Mikolanda (38 let) je český fotbalový trenér a bývalý hráč.
V mládežnických kategoriích jako hráč prošel kluby Motorlet Praha a Slavia Praha.
V dospělém fotbale působil nejdříve na Žižkově, pak si ho vybral West Ham United, za který ale “jen” hostoval v klubech nižších soutěží.
Do českého fotbalu se pak vrátil v dresu Mladé Boleslavi a po vážných zdravotních problémech i opět v dresu Žižkova.
Na svém kontě má i 23 startů a 7 gólů za mládežnické české reprezentace (U19, 20 a 21).
Trenérsky za sebou má působení jak u mládeže (žáci a dorost Žižkova), tak u dospělých (2. liga Táborsko a Žižkov, divize Horky).

Rozhovor s předsedou klubu

Zeptali jsme se v souvislosti s touto změnou předsedy klubu pana Tomáše Nováka.

K výměně na postu trenéra A týmu přistoupilo vedení klubu po té, co přivezl 3 body z Letohradu, co tedy bylo tím impulsem?

Nekoukali jsme na to z pohledu výsledku jednoho utkání, ale z pohledu toho, jak se nám "vydařil" start sezony, v návaznosti na působení v té minulé a při kádru, který aktuálně máme - prostě nám neseděli výsledky týmu na jeho kvalitu.

Znamená to, že jste byl s působením dosavadního trenéra Vasila Boeva nespokojen?

Nespokojeni jsme s výsledky celého týmu, práce Vasila si vážím, lidsky to mezi námi bylo nastavené dobře, ale v současné době už jsme měli pocit, že nebyl využit celý potenciál týmu a necítili jsme nějaký progres, který by dával naději, že se to změní.

Proč jste se rozhodli zrovna pro Petra Mikolandu?

Petr byl jednou z variant už při některé z předchozích výměn trenéra A týmu, byli jsme s ním pak v kontaktu i při hledání trenéra staršího dorostu, kde jsme se nakonec rozhodli pro jinou variantu. Dostal se i na seznam trenérů, se kterými jsme jednali teď a nakonec nám, i díky referencím, které jsme na něj získali od našich partnerských klubů či fotbalových odborníků, se kterými spolupracujeme, vyšel jako nejvhodnější varianta. Určitě hrálo roli i to, že Petr má zkušenosti jak s trénováním mládeže, tak s trénováním v dospělém fotbalu.

Co očekáváte od nového trenéra?

Ještě zde nepadlo, že Petr nepřichází k našemu A týmu sám, ale přivádí si "svého" asistenta Kamila Máchu, a to hrálo také jistou roli, proč jsme si nakonec vybrali oproti jiným kandidátům právě je. A co od nich očekáváme. Že přinesou do týmu nový impuls, novou energii, pozitivní energii a ambici. Chceme v týmu cítit zejména toto a věříme, že to pak přinese i kýžené sportovní výsledky, body, lepší postavení v tabulce. Navíc chceme, bez velkého otálení, aby Petr s Kamilem začali spolupracovat s trenéry dorostu a začali nás vracet do mantinelů naší základní koncepce. Není umění přivést do týmu kvalitní hráče odjinud, umění je do něj zabudovat vlastní hráče a udělat z nich kvalitní hráče pro úroveň soutěží ŘKČ s perspektivou uplatnit se i výše. Což ale samozřejmě nejde ze dne na den, je to o koncepční práci, ale my jsme se od ní díky problémům v dorostu a i u A týmu odklonili a není to pro náš klub z dlouhodobého pohledu dobře. Nesmíme obětovat dlouhodobé cíle na úkor těch krátkodobých.

Bude mít nová trenérská dvojice nějakou dobu hájení nebo od ní očekáváte výsledky hned?

Máme nějaké ambice a cíle a tomu neodpovídá žádná možnost doby hájení, chceme výsledky hned, už tuto sobotu a pak další a další! Ale stejně důležité, jako body u A týmu pro nás je ta spolupráce s dorostem, potažmo i žáky. Klub musí pracovat koncepčně a metodicky, už v mládeži bychom měli vědět, co vlastně chceme hrát za fotbal a pro jaký fotbal hráče vychováváme, na co chceme klást důraz, k čemu je vedeme. V tomto směru se musí trenéři A týmu také zapojit a nesmí to být A tým a mládež, jsme jeden klub a musíme tak pracovat. Mohl bych uvést pár příkladů klubů, které mají výbornou mládež, ale to propojení s A týmem je minimální, A tým je zcela odtržen od té mládeže a to je přesně to, co nechceme. V tomto směru se klub také posouvá poslední dobou dle mého názoru správným směrem a je už vidět rukopis Luďka Procházky, se kterým právě v této oblasti spolupracujeme a ač není moc vidět, tak jeho práce už vidět je! Ostatně, pomáhal nám právě i s výběrem nového trenéra pro A tým.

Chcete přivést do A týmu ještě nějaké další posily?

Kvalitativně chce A tým ještě doplnit a pracujeme na tom, nedávno jsme ho doplnili o Jana Waltera z Motorletu, přestupní období ještě nekončí a cítíme, že doplnění je ještě potřeba, ale v tomto případě chceme ještě mluvit právě i s novými trenéry, až si tým a jednotlivé hráče více načtou zevnitř a musí k tomu i oni říct svůj názor.

Chystáte v klubu ještě nějaké další změny?

Změny v klubu dost často přicházejí, i když je nechystáte... A my aktuálně žádné zásadní změny nechystáme, nedávno jsme doplnili sekretariát klubu o vedoucího sekretáře a čeká nás perioda jeho zapracování do klubu, potřebovali bychom doplnit realizační týmy dorostu o jednoho asistenta a určitě bychom potřebovali doplnit sportovní úsek klubu o osobu zaměřenou na dospělé, o minimálně tak kvalitní personu, jako je Luděk Procházka v mládeži, a věřím, že se nám to povede. Nicméně, v říjnu čeká náš spolek volební valná hromada, výkonnému výboru i mě jako předsedovi končí pětileté období a změna tak může přijít i na základě těchto voleb, nejsme klub jednoho majitele, jsme spolek a máme svou strukturu, orgány a možnost demokratické volby.

Chtěl byste něco dodat na závěr?

Určitě ano! Chtěl bych poděkovat za spolupráci dosavadnímu trenérovi Vasilovi Boevovi, jak už jsem řekl, v lidské rovině jsme si rozuměli, věřím, že tomu tak bude i nadále a přeji mu mnoho štěstí a úspěchů v osobním i fotbalovém životě do budoucna a rád se s ním kdykoliv potkám na hřišti i mimo něj. No a novým trenérům bych chtěl popřát, ať se jim u nás daří, tedy ať naplní očekávání vedení klubu, pomohou klubu k růstu a práce u nás je co nejdéle baví a naplňuje. Věřím, že jsme vybrali správně!

Vyjádření nového trenéra

Oslovení od vedení FK Benešov je pro mě a asistenta Kamila Máchu velkou výzvou. Po pár větách u stolu jsem nabyl dojmu, že tak jak se v Benešově chce dělat fotbal a pracovat s mládeží a diváky, je cesta, se kterou se ztotožňujeme. Tým, který má své zkušené hráče, střední vrtstvu i mladé nadějné talenty si určitě prožil špatné chvíle v podobě sestupu z ČFL, kam jednoznačně patří. To je i jedna z věcí, kterou cítím z týmu a klubu. Víme že nic není jednouduché a nic není ve fotbale rychle jako mávnutí proutku, na některé dobré věci si musí člověk počkat a dlouhodobou prací vytvořit. Jsme ztotožnění s prací klubu, týmovým nastavením a lidmi, kteří zde pracují. Chceme samozřejmě vyhrávat, to máme všichni ve svém DNA. Chceme s lidmi v klubu a hráči bavit lidi v Benešově fotbalem a výsledky. Chceme pracovat s mladými nadějnými hráči, kteří vycházejí z dorostu klubu a tím zhodnotit práci všech předešlých trenérů, kteří na jednotlivých hráčích pracují nebo pracovali. Myšlenka otevřenosti, komunikace a propojenosti mezi dospělým fotbalem a mládeží, nám sedí. Jsme si ale vědomi, že A tým musí také zvládat zápasy výsledkově, nejlépe tak abychom atakovali pozice postupu. Všichni si přejeme FK Benešov zpět ve 3. lize, uděláme pro to vše společně s hráči a uvidíme. jak reálné to bude.

Z mé pozice a vize, je týmové nastavení v podobě pracovitosti, zodpovědnosti a důslednosti v taktice, velká kreativita na míči a rychlost v přechodové fázi. Chceme být nebezpeční, ne sobě, ale hostujícím týmům. Každý trenér chce hrát s míčem a dominovat, nám je jasné že jsou fáze hry, kde tyto věci budeme plnit a držet míč, ale budou i fáze hry, kdy to tak určitě nebude.
Musíme rychle poznat každého hráče osobně a fotbalově, dát mu do hlavy naši hru, přivést hráče na doplnění kádru a pracovat dle možností, které jsou.
Zveme všechny fanoušky FK Benešov, aby nám pomohli a tým podporovali nadále tak, jak nejlépe umí. Rádi vás na zápasech uvidíme a budeme se snažit bavit vás jak výsledky, tak i fotbalem.

 

 

Diskuze

Město Benešov Středočeský kraj FAČR Městská sportovní zařízení Benešov Národní sportovní agentura

Počet návštěv: 181233
Posledních 30 dnů: 2782 | Posledních 7 dnů: 541 | Poslední den: 53

© 2024 FK Benešov | Všechna práva vyhrazena | info@skbenesov.cz
Vytvořeno službou Sklub.cz

Chcete zobrazit mobilní verzi?

Ano Ne