FK Benešov

FK Benešov
www.fkbenesov.cz

* FOTBALOVÉ SRDCE BENEŠOVA *

FK Benešov vs TJ Jiskra Ústí nad..

Datum a čas konání: 9.3.2024 10:15

Smutná zpráva: zemřel Josef Vacenovský

V pondělí 4.12.2023 v 86 letech zemřel bývalý fotbalový útočník Josef Vacenovský, šestinásobný mistr republiky s Duklou Praha z 50. a 60. let.

Jeho fotbalový život ale byl spjat i s fotbalem v Benešově.

Koukněme se na jeho stopu v benešovském fotbale:

▶️ ČSAD Benešov, sezona 1972 - 73 I. A třída
➡️ Fotbalový oddíl se od 13.8.1972 přejmenovává na ČSAD Benešov. Na post trenéra byl získán Josef Vacenovský, bývalý hráč Dukly Praha a fotbalový reprezentant ČSSR, který se jako hráč vrátil ze zahraničního angažmá v Belgii. Hrál tam za týmy AFG Gent a Lokeren. Josef Vacenovský byl hrajícím trenérem a vynikajícím dirigentem hry. V krátké době se mu podařilo mužstvo vhodně doplnit. Mezi největší posily, které do mužstva přivedl patřili hráči z Dukly Praha Brumovský a „Čára“ Čadek - vynikající obránce (všichni 3 jsou právě na použité fotce).

⏹ ČSAD Benešov, sezona 1978 - 79 I.národní liga
➡️ Na začátku letní přestávky skončil u benešovského mužstva trenér Josef Vacenovský, který dostal nabídku jít trénovat do Belgie. Za pět roků odvedl pro benešovský fotbal velký a nedoceněný kus práce. Dokázal jej vytáhnout z I. A třídy až do II.ligy. Oficiální rozloučení s ním proběhlo na hřišti před přátelským zápasem s jugoslávským druholigovým týmem IMC Rakonica (1 : 1) dne 23.7.1978.

Zdroj: kniha 100 let kopané v Benešově, autoři Jan Klimovič a Jiří Kotouč

Diskuze

Město Benešov Středočeský kraj FAČR Městská sportovní zařízení Benešov Národní sportovní agentura

Posledních 30 dnů: 2782 | Posledních 7 dnů: 541 | Poslední den: 53